Лекція "ПСИХОАНАЛІЗ І СУЧАСНІСТЬ"


03/03/2020 18:30-20:00

Лекція "ПСИХОАНАЛІЗ І СУЧАСНІСТЬ"

Коли Зиґмунд Фройд заснував психоаналіз - це була сенсація та революція.  Він запропонував картину приголомшливо іншої антропології. Минуло 120 років - психоаналіз пережив зміни, скандали, розриви учнів з вчителем, у нього з’явились  відгалуженя та продовження, що змінили його до невпізнанності.

Існує дві головні тенденції його трактування: з одного боку - як геніального починання, з другого - звинувачення в хибності, вторинності й шарлатанстві. Хоч там як, новина про чергову, тепер уже остаточну смерть ПА, з’являється із несхибною постійністю.

3 березня пропонуємо поглянути на психоаналіз як феномен Модерності разом з її  метаморфозами капіталізму, утвердженням персональної автономії, суспільної емансипації, демократією та її кризою, споживацьким суспільством, трансформаціями Суб’єкта з його технологіями та ідеологіями. В якому стані перебуває сучасний психоаналіз? Як він пристосовується до світу, що дедалі пришвидшується? Чому люди і далі приходять в терапію?

Про те, чи “наш клієнт” усе ще живий, чи вже не дуже, поговоримо з Юрком Прохаськом - львівським ґерманістом, перекладачем, есеїстом та психоаналітиком (УСП)

Коли - 3 березня о 18.30

Де - Паркова авдиторія Центру Шептицького УКУ

Квитки - 100 грн. У день події - 150.

 

 


Контакти організатора

Ел. пошта: sheptytskycenter@ucu.edu.ua