Лекція Олександра Аврамчука "Втома від співчуття"


06/02/2020 18:30-20:00

Лекція Олександра Аврамчука "Втома від співчуття"

Пожежі в Австралії, збитий український боїнг - це лише частина подій, яким ми співчували цього місяця. Початок 2020 року приніс досить багато катастроф, проте кількість трагедій у світі залишається приблизно однаковою, збільшується лише поінформованість. І коли повідомлень про трагічні події стає надто багато, ми втрачаємо здатність реагувати на них.

Психолог Шеррі Бург Картер стверджує, що якщо раніше втому від співчуття асоціювали з лікарями й працівниками гуманітарних (соціальних) служб, то у сучасному світі, де кожна трагедія миттєво транслюється безпосередньо у наші вітальні через телебачення, ноутбуки та смартфони, втома співчуття стає властивою для усіх.

Симптоми втоми від співчуття - це нормальні прояви хронічного стресу, що виникають внаслідок роботи, яку ми обираємо й визначаємо для себе як «місію» чи «призначення», але в той же час пов’язана з вторинною травматизацією від здобутого досвіду.

«Заперечення» цього стану є водночас і наслідком й одним з найбільш згубних симптомів, оскільки заважає як оцінювати критично власний стан, так і звертатися вчасно за допомогою. Пам’ятайте, що навіть стійкіші з нас, не зважаючи на досвід та кваліфікацію стають «жертвою» втоми від співчуття. 

Під час зустрічі поговоримо про механізми, які спричиняють втому від співчуття, її відмінність від емоційного вигорання та способи профілактики.

Олександр Автрамчук - кандидат психологічних наук, доцент кафедри клінічної психології УКУ.

 

Коли - 6 лютого о 18.30

Де - Паркова авдиторія

Квитки - 100 грн. 

З 4 лютого - 150


Контакти організатора

Ел. пошта: sheptytskycenter@ucu.edu.ua